iQOO yeni tabletiyle meydan okudu, ışık hızında şarj olan tablet

iQOO‘nun Pad Air modelini Çin’de tanıttığına dair haberlerin ardından, markanın daha güçlü bir tablet üzerinde çalıştığı söylentileri de gündeme geldi. Söz konusu tabletin iQOO Pad 2 adıyla anılması bekleniyor. Bu cihazın, Çin’in 3C yetkilendirme otoritesinden onay aldığı ve yakın zamanda piyasaya sürülebileceği belirtiliyor.

3C veritabanında iPA2475 model numarasıyla ortaya çıkan bu yeni Vivo tableti hakkında kesin bir isim bilgisi olmasa da, Çin pazarında iQOO Pad 2 olarak anılacağı tahmin ediliyor. Ekran görüntüsünden anlaşıldığı üzere, iPA2475 model tabletin 66W hızlı şarjı destekleyen bir güç adaptörüyle gelebileceği öne sürülüyor. Söz konusu tablet, Mart 2023’te Çin’de piyasaya sürülen ilk iQOO Pad modelinin halefi olacak.

iQOO yeni tabletiyle meydan okudu, ışık hızında şarj olan tablet

iQOO Pad 2’nin, Dimensity 9 serisi bir yonga setine sahip olacağı söyleniyor. İlk iQOO Pad’in, Vivo Pad 2’nin modifiye edilmiş bir versiyonu olduğunu hatırlarsak, iQOO Pad 2’nin de Dimensity 9300 yonga setiyle güçlendirilmiş Vivo Pad 3 Pro’nun yeniden markalanmış veya modifiye edilmiş bir versiyonu olabileceği düşünülüyor. Vivo Pad 3 Pro’nun, 3.1K çözünürlüğe ve 144Hz yenileme hızına sahip 13 inçlik bir LCD ekrana sahip olması bekleniyor.

Cihazın, 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB dahili depolama alanı ile gelmesi öngörülüyor. Ayrıca 11,500mAh kapasiteli bir pil paketleyebileceği ve Android 14 tabanlı OriginOS for Pad işletim sistemini çalıştırabileceği ifade ediliyor. Vivo Pencil 2 ile uyumlu olması beklenen tablet, kullanıcılarına yüksek performans vaat ediyor. Bu bilgiler, tablet piyasasındaki rekabetin giderek arttığını ve markaların kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak daha güçlü ve yetenekli cihazlar geliştirdiğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x