Habere müdahale tartışması sürerken CNN Türk baba Özer Aci ile konuştu

İstanbul’da yazar Eylem Tok’un, Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan oğlu 17 yaşındaki oğlu Timur C’yi ABD’ye kaçırmasıyla infial yaratan kazaya ilişkin yeni iddialar gündemdeki yerini koruyor. Son olarak Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabiri Rojda Altıntaş, Yıldırım Demirören’in eşi Revna Demirören’in şoförünün kendisini Eylem Tok ve oğluyla alakalı haberi yayınlamaması için aradığı anlara ait görüntüleri paylaştı. Buna göre Revna Demirören’in şoförü olduğunu söyleyen İlker isimli kişi, Rojda Altıntaş’ı arayarak Timur C’nin Yıldırım Demirören’in en küçük oğlu ile çocukluk arkadaşı olduğunu söyledi ve kazanın haber yapılmamasını istedi. Altıntaş sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak baskılara maruz kaldığını ifade etti. DHA Genel Müdürü Celal Korkut ise Rojda Altıntaş’ın paylaşımlarına ilişkin bir açıklama yaptı, “Görevine devam etmesini bekliyorum” dedi. Altıntaş ise, “Her şeyden haberiniz vardı. İşe dönmeyeceğim” diyerek yanıt verdi.

CNN TÜRK BABA İLE RÖPORTAJ YAPTI

Rojda Altıntaş’ın gündem olan açıklamaları tartışılırken, Demirören grubuna bağlı CNN Türk bugün Oğuz Murat Aci’nin babası Özer Aci’yla röportaj yaptı. Baba Acı şunları kaydetti:

“Ben adalet istiyorum. Ben hak istiyorum. Ben hukuk istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti. Ben de buna sonsuz kadar inanıyorum. Hiçbir şey gizli kalmayacak. Buna da inanıyorum. Eylem Tok eninde, sonunda adalete gelip teslim olacak. Ama bugün ama yarın gelip teslim olacak. Ben mezarda yatan oğluma, küçücük 1 yaşında konuşamayan torunuma içtenlikle şunu diyebilmem lazım; ‘bak yavrum, bak ufak oğlum benim, bak suçlular geldi. Adalete teslim oldu’ diyebilmem lazım. Diyemedikten sonra, ben her gün mezara boş gidiyorum boş geliyorum. Oğluma bir şey söyleyemiyorum. Bir şey diyemiyorum. ‘Mücadele ediyorum’ diyorum. Mücadeleden vazgeçmeyeceğim.

‘ÇAMURA BATTINIZ, ÇIRPINDIKÇA BATIYORSUNUZ’

Tekrar ediyorum… Eylem hanım bir an önce dönün, adalete teslim olun. Sizi yönlendiren yanlış yönlendiriyor. Çamura battınız, çırpındıkça batıyorsunuz. Ben merhametliyim, vicdanlıyım. Onlar da merhametli olsun, vicdanlı olsun. Empati kursunlar. Onun çocuğu 160-170 ile orman yolunda gidende, sürat yapanda acaba hiç mi vicdanları sızlamadı. Defalarca ceza yemiş ormanlık alanda, o bölgede ‘dur’ dememişler. Yine araba vermişler. Belki başkaları da öldü. Belki başkalarından dolayı bu tecrübeyi edinip yurt dışına hızlı bir şekilde kaçtılar.

Gelsinler, adalete teslim olsun. Yazıklar olsun. Cezaları varsa çekecekler.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x