Çanakkale, Muğla ve Uşak’ta orman yangınları: Alevler rüzgârın etkisiyle yayıldı, bazı evler tahliye edildi!

Dün Çanakkale, İzmir ve Uşak’ta başlayan orman yangınlarını söndürme çalışmalarına, bugün havanın aydınlanmasıyla hız kesmeden devam edildi. İzmir’in Dikili ilçesinde otluk alanda çıkıp ardından zeytinliklere sıçrayan yangın, ilerleyen saatlerde kontrol altına alındı. Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde tarım arazinde çıkıp ormanlık alana yayılan yangın ile yine dün akşam saatlerinde Uşak’ın Köprübaşı köyünce başlayan orman yangınına müdahaleler sürüyor. Öte yandan sabah Muğla’nın Milas ilçesinde de ormanlık alanda bir yangın çıktı.

Çanakkale, Eceabat

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde tarım arazisinde dün saat 16.00’da başlayarak ormanlık alana sıçrayan yangın saatlerdir sürüyor. Havanın aydınlanmasının ardından yangına uçak ve helikopterle müdahale başladı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çanakkale’de devam eden yangınlara ilişkin yaptığı açıklamada yaklaşık 575 hektar alanın yangından etkilendiğini belirtti. Çanakkale Boğazı’nda gemi trafiği, orman yangınının devam etmesi nedeniyle kuzey-güney tek yönde ve geçici olarak askıya alındı.

Uşak, Köprübaşı

Uşak’ın Köprübaşı köyünde dün başlayan yangın ormanlık alana doğru sıçradı. Rüzgârın etkisiyle hızla büyüyen yangın sebebiyle bazı evler tahliye edildi. Söndürme çalışmaları sürüyor.

İzmir, Dikili

İzmir’in Dikili ilçesinde dün otluk alanda çıkan ve zeytinlik alana sıçrayan yangın bugün sabah saatlerinde süren havadan ve karadan müdahalelerle kontrol altına alındı.

Muğla, Milas

Muğla’nın Milas ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor. İhbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne ait hava ve kara araçları sevk edildi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x